CZY WARTO SAMODZIELNIE POZYCJONOWAĆ? ODPOWIADAMY!

Działania SEO w Twojej firmie

Rozwój rynku szkoleń SEO

Rynek SEO (ang. Search Engine Optimization) dotyczący szkoleń w Polsce systematycznie się rozrasta. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej kursów i szkoleń zachęcających do nauki pozycjonowania. Należy jednak pamiętać, że po samej teorii z zakresu SEO, nie jesteśmy w stanie skutecznie pozycjonować stron WWW. Wynika to w dużej mierze z tego, że współczesne pozycjonowanie wymaga bardzo szerokiej wiedzy oraz dostępu do specjalistycznych narzędzi, na które nie każdego stać lub wie jak ich prawidłowo użyć. Dawniej, kiedy użytkownicy wykonywali pozycjonowanie na własną rękę wystarczyło dodać stronę do jak największej liczby katalogów, tak dużego znaczenia nie miał za to poziom wiedzy i doświadczenia. Dzisiaj, takie metody nie są już wystarczające, a często nawet źle wykonane są szkodliwe dla pozycjonowania. Należy stosować bardziej wyrafinowane, przemyślane i sprecyzowane metody pozycjonowania, które wymagają dużego zaangażowania i czasu.

Utrudnienia  w pozycjonowaniu

Pozycjonowanie stron WWW jest skomplikowaną dziedziną, która ze względu na swój wysoki poziom zaawansowania oraz konieczność połączenia wielu czynności w całość, utrudnia możliwość samodzielnego pozycjonowania. Takie działania wykonywane na własną rękę mogą doprowadzić do sytuacji, w której użytkownik w sposób nieświadomy zakłada blokadę na swój sklep lub stronę internetową, która nawet może skutkować nałożeniem kary finansowej od Google. Z kolei trzymanie się samych dobrych praktyk zalecanych przez Google, czy w teorii ze szkoleń, może okazać się bardzo czasochłonne i nie przyniesie efektów.

Profesjonalizm i zaangażowanie, czy są ważne?

Częstotliwość zmian, które zachodzą w procesie pozycjonowania jest obecnie coraz większa. Aktualizacje i zmiany algorytmu wyszukiwarki Google wprowadzane są w coraz krótszych odstępach czasu. Aktualnie jedynie wyspecjalizowane firmy są w stanie świadczyć tego typu usługi na wysokim i profesjonalnym poziomie korzystając z najaktualniejszej wiedzy. Wzrost zainteresowania SEO sprawił, że na rynku zaczęło pojawiać się więcej podmiotów, które nie posiadają odpowiednich kompetencji, zaplecza i doświadczenia. Coraz częściej są to osoby, które wykonują pozycjonowanie w celach zarobkowych poza godzinami swojej pracy, która często z SEO jest niezwiązana.

Efektywne SEO

Aby przeprowadzić skuteczne pozycjonowanie należy posiadać unikatową wiedzę historyczną oraz poświęcić odpowiednią ilość czasu na testy. Najważniejszym elementem przeprowadzenia efektywnego pozycjonowania jest prowadzenie badań, które wymagają odpowiednich nakładów finansowych i czasowych. W Internecie użytkownicy nie znajdą informacji na temat: „jak skutecznie pozycjonować strony www”. Kluczem do sukcesu jest ciężka, sumienna i systematyczna praca oraz tworzenie unikalnych treści. Aż tak dokładnie i szczegółowo jaka to praca nie rozwiniemy, ale za to z chęcią na przykładzie możemy pokazać jak to powinno wyglądać w przypadku Twojej strony!

Kluczowy element pozycjonowania

Niezbędnym segmentem w tym obszarze są narzędzia oraz ludzie, którzy stanowią nieocenione wsparcie. Wykonanie takich działań samodzielnie w domowym zaciszu nie przynosi zazwyczaj rezultatów. Pozycjonowanie na własną rękę obecnie coraz częściej niesie za sobą więcej złego niż dobrego. W sieci istnieje wiele firm, które w swojej ofercie posiadają usługi SEO – wymagają one wykupienia jedynie pakietów i linków z różnych miejsc. Takie „usługi reklamowe” nie wspomagają pozycjonowania i nie pozwolą Twojej stronie znaleźć się w TOP10 wyników wyszukiwania w Google. Należy pamiętać, że linki z takich niepewnych miejsc nie przynoszą większych efektów i powodują stratę pieniędzy. Zdobywanie linków z odpowiednich i sprawdzonych miejsc wymaga specjalistycznej wiedzy, którą nabywa się wraz z praktyką. Osoby, które próbują pozycjonować strony WWW samodzielnie, szybko przekonują się, że nie jest to żmudny proces i różni się od tego, jak często przedstawiane jest to na różnego rodzaju szkoleniach. Ponieważ bądźmy szczerzy, wiedza o tym jak dokładnie ma wyglądać pozycjonowanie, jak prawidłowo robić krok po kroku i mieć z tego efekty to wiedza unikatowa i bezcenna, nikt nam jej nie zaprezentuje za kilkaset złotych wydanych na bilet na konferencje czy za udział w szkoleniu.

Branża SEO wymaga odpowiedniego podejścia i ciągłego rozwoju

Pozycjonowanie stron WWW stało się filozofią, która zmienia się wraz ze zmianą naszego myślenia. Obecnie, im większy i szybszy jest rozwój technologiczny na świecie, tym częstsze są zmiany w wyszukiwarkach internetowych. Powstaje coraz więcej urządzeń, które mają funkcje łączenia się z Internetem. W obecnym czasie normalne jest korzystanie z Internetu za pomocą smartfona, telewizora lub tabletu, z tego powodu należy posiadać wiedzę jak dostosować stronę do wszystkich urządzeń. Jak na danym urządzeniu użytkownik „wprowadza” zapytanie w Google. Dokładnie „wprowadza”, ponieważ wraz z wprowadzoną funkcją wyszukiwania głosowego musimy porzucić określenie wpisywania zapytania w wyszukiwarkę. Pozycjonowanie stron wymaga również odpowiedniego podejścia, rozwoju oraz ciągłej chęci nauki, dlatego nasi specjaliści otrzymują odpowiednie wynagrodzenie za swoją pracę, co w skuteczności przekłada się na efekty pozycjonowania stron WWW naszych Klientów. Należy motywować się do ciągłego rozwoju, śledzenia nowości, badania ich na projekcie i wyciągania wniosków. Pokaźna ilość szkoleń dotycząca SEO, sprawia, że coraz więcej osób wierzy, że możliwe jest samodzielne i skuteczne pozycjonowanie stron WWW, po odbyciu zaledwie kilku lekcji lub obejrzeniu kilku webinarów. Chętnie porozmawiamy indywidualnie o tym jakie możliwości widzimy dla Twojej strony lub serwisu internetowego, oraz jakie sukcesu może osiągąać w wyszukiwarce Google oraz innych jak Bing, Yahoo, Yandex czy Baidu.