6 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ WORDPRESSA

Dlaczego ważne jest wybranie odpowiedniego systemu CMS?

Podstawowym kryterium w procesie tworzenia strony firmowej jest łatwość jej obsługi. Nie każda firma może pozwolić sobie na zatrudnienie osoby, która będzie zajmować się aktualizacjami i utrzymaniem strony. By pomóc osobom zarządzać treściami na firmowej stronie, bez zaawansowanej wiedzy programistycznej, stworzono systemy CMS. Skrót ten pochodzi od angielskiej nazwy „Content Management System”, co oznacza System Zarządzania Treścią. Obecnie jednym z najpopularniejszych CMS-ów na świecie jest WordPress, a stało się tak, dzięki jego wielu zaletom. Jakim?

Prezentujemy Wam 6 powodów, dla których naszym zdaniem WordPress jest dobrym wyborem w procesie budowania stron WWW.

Powszechny i znany

Na WordPressie działa około 34% światowych portali – używają go zarówno mikroblogerzy, jak i największe strony informacyjne. Jest bardzo prosty w obsłudze, nie wymaga on znajomości języków programowania, co dla niektórych osób jest istotną kwestią. Z edycją treści poradzi sobie każda osoba, która miała jakąkolwiek styczność z edytorem tekstu. Popularność CMS WordPress rzutuje też przypadku problemów zawsze znajdą się poradniki, które podpowiedzą jakie działanie wykonać.

Całkowicie darmowy

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać WordPressa jest fakt, że projekt ten oparty jest na licencji typu Open-Source. Oznacza to, że jest on całkowicie darmowy, również do zastosowań komercyjnych. Można go też dowolnie modyfikować wedle własnych potrzeb.

Duże możliwości personalizacji

WordPress oferuje praktycznie nieograniczone możliwości personalizacji strony. Dostępnych jest ponad 54 tysiące oficjalnych wtyczek dających ogromne możliwości rozbudowy strony. Równie imponująca jest liczba motywów, które pozwalają na zmianę oprawy graficznej witryny. Jeżeli dostępne szablony Cię nie satysfakcjonują, możesz zlecić stworzenie szablonu programiście, który stworzy skórkę na podstawie Twojej koncepcji lub stworzy dla Ciebie stronę, której treścią będziesz mógł zarządzać w panelu CMS.

Wspomaga pozycjonowanie stron

Strony na WordPressie są świetnie zoptymalizowane pod kątem pozycjonowania ich w wyszukiwarkach internetowych, co pozwala uzyskać wysokie wyniki w SEO. Kod tego CMS-a jest czytelny i prosty, dzięki czemu roboty bez problemu mogą indeksować treści na witrynie. Ponadto, każdy element na stronie może mieć przypisane swoje słowa kluczowe, co pozwala na świetną optymalizację pod wyszukiwarki. Znaleźć możemy także wiele wtyczek, które automatycznie zoptymalizują kod stron, poszerzą możliwości modyfikacji meta danych czy dodadzą site-mapę lub plik robot.txt. Można powiedzieć, że optymalizacja wyników wyszukiwania z WordPressem to bułka z masłem!

Bezpieczeństwo

Tu często wobec WordPressa pojawiają się, zarzuty o niskim poziomie zabezpieczeń. Oczywiście możemy powiedzieć, że każda strona, na której nie zadbano o chociażby minimum bezpieczeństwa jest narażona na ataki i strony oparte na CMS WordPress nie są tu wyjątkiem. Ale mimo olbrzymiej popularności jest ten system może być bardzo bezpieczny. Warunkiem jest zadbanie o kilka podstawowych elementów jak ścieżka logowania, silne hasła czy bieżące aktualizowanie WordPressa i zaimplementowanych wtyczek. Warto nadmienić, że system jest nieustannie rozwijany przez tysiące programistów na całym świecie, który nieustannie monitorując kod dbają o jego bezpieczeństwo. Dlatego regularne aktualizacje systemu sprawią, że potencjalny atak będzie trudniejszy do przeprowadzenia.

Społeczność

Dzięki popularności tego systemu powstała wokół niego olbrzymia społeczność. Istnieje wiele przeróżnych forów, na których użytkownicy dzielą się swoją wiedzą. Jeżeli nie wiesz, jak poradzić sobie z konkretnym problemem, odpowiedź na pewno znajdziesz na jednej ze stron społeczności. W Internecie istnieje wiele poradników, z których dowiesz się jak rozwiązać określony problem. Dodatkowo, jeżeli masz stronę na WordPressie to łatwiej znajdziesz firmę, np. taką jak nasza, która zadba o twoją stronę, wykona niezbędne aktualizacje czy zajmie się wdrożeniem funkcji bezpieczeństwa na niej.


Podsumowanie

Stworzenie strony firmowej czy bloga na WordPressie jest dobrym rozwiązaniem. Z jego podstawową obsługą poradzi sobie nawet laik po krótkim szkoleniu. Stworzenie strony na tym systemie jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż na autorskim systemie CMS, którego cena może być wielokrotnie wyższa zarówno na starcie jak i później przy jej utrzymaniu. Najmocniejszą cechą systemu jest jego popularność, która zapewnia bezpieczeństwo oraz szerokie wsparcie. Dzięki elastyczności i prostocie WordPress jest najlepszym wyborem do stworzenia strony firmowej.

Przykładowe strony stworzone za pomocą WordPressa: